Knihy

Démon z Hex Hall / Demonglass

20. června 2013 v 20:46 | meum-amo-vita
Druhý díl z knižní série Hex Hall. Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla...

Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu.

Čarodějnice z Hex Hall / Raising Demons

20. června 2013 v 20:42 | meum-amo-vita
Tuhle knihu jsem četla omylem. Vím, asi to zní zvláštně, ale je to tak. Četla ji moje sestra, protože měla mít ve škole referát, ale měla takový problém. Neumě povyprávět děj. A tak jsem si musela knihu přečíst, abych jí to mohla povyprávět. A překvapivě mě kniha zaujala a já ji přečetla během chvilky. Určitě doporučuji.

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.

Hallowed/ Zasvěcená

4. března 2013 v 18:03 | meum-amo-vita
Pokračování knihy Nadpozemská. Pokud se ti zalíbila první kniha, tahle se ti bude určitě taky líbit.
Je senzační stát se na chvíli andělem a být mimo realitu. A spoň takhle to vnímám já :DDD

Celé měsíce se Clara připravovala, aby naplnila své poslání. Ale nic ji nedokázalo připravit na volbu, kterou musela učinit ten osudový den. A zjistila, že být částečně anděl není tak jednoduché, jak si myslela.Nyní, rozpolcená mezi láskou k Tuckerovi a komplikovaným vztahem k osudem předurčenému Christianovi, se Clara musí vypořádat s šokujícím odhalením: Někdo, koho miluje, zemře během několika měsíců. Budoucnost je nejistá a komplikovaná a jedinou věcí, kterou ví jistě, je, že vše spalující oheň byl jen začátek.


PS: Třetí díl není sice ještě oficiálně přeložený, ale najdou se blogy kde to už někdo překládá. Takže tady máte jeden ze třetím dílem. :D

Unearthly/ Nadpozemská

4. března 2013 v 17:59 | meum-amo-vita
Tohle byla moje první andělská kniha. Zamilovala jsem si ji během pár stránek. Pokud máte rádi nadpřirozeno, určitě dopotučuji přečíst.

Zjistit, že jste částečně anděl, není zrovna běžná rutina ani procházka růžovým sadem, zvlášť když víte, že máte naplnit na Zemi poslání, že máte úkol, který byl svěřen jedině a právě vám, ale nikdo vám neřekne, jaký ten úkol přesně je. Nicméně Clara, hlavní hrdinka trilogie Nadpozemská, se s tím statečně pere. Dokonce se snaží zjistit, kdo je ten pohledný kluk, kterého vídá ve svých snech a který zjevně nějak patří k jejímu poslání. Má ho zachránit? Je tohle smyslem jejího života? Nadpozemská je příběhem nejen o andělích, ale zejména o lásce, přátelství, osudu a volbách, které někdy musíme učinit, aniž bychom chtěli.

Souhvězdí labutě

4. března 2013 v 17:50 | meum-amo-vita
Tuhle knihu jsem poprvé uviděla u kamarádky, která říkala že je senzační. Já jí na to řekla: "Vždyť je to stejně všechno na jedno brdo. A skončí to stejně." Odpovědí mi bylo ať si to zkusím přečíst. Že to je sice skoro stejný konec jako vždycky, ale přesto je nádherná. A opravdu. Ona měla pravdu. Přesvědčte se sami :D

Mirka Součková, hlavní hrdinka románu, má v kapse závěrečné vysvědčení z deváté třídy, přijetí na střední školu jisté a před sebou dva nejsladší měsíce v roce. A to, že je tráví doma, jí vlastně vůbec nevadí: s oběma staršími bratry je vždycky o zábavu postaráno a čtyřčlennou partu teď už bývalých deváťaček nemůže nic rozházet... To si ovšem myslí jen do doby, než ospalé letní městečko ožije příjezdem filmového štábu, který v prostředí loveckého zámečku a zámecké zahrady natáčí novou filmovou pohádku. Holky zkouší projít konkurzem a zpříjemnit si prázdniny aspoň maličkou rolí v komparzu, pokukují po hercích, a pořád se něco děje. Setkání s Alexem, někdejším kamarádem z dětství, Mirku rozhodí nejvíc. Alex sice za tu dobu dospěl a zmužněl, ale taky se z něj stal pořádný náfuka! Souhvězdí Labutě vypráví prázdninový příběh slečen, jež přestávají být školou povinné, o hledání cest k sobě i k druhým.

Zlodějka snů

4. března 2013 v 17:45 | meum-amo-vita
Upímně ani si moc nepamatuji jak tahle kniha dopadla, ale přesto ji určitě dopotučuji.

Hlavní hrdinky příběhů bývají většinou kladné postavy. Budoucí kadeřnice, sedmnáctiletá Daniela Helerová, by taková také byla, kdyby ji právě neopustil kluk a ona se nerozhodla mstít se za to všem kolem.
Zklamaná Daniela tak roztáčí kolotoč krátkodobých známostí, křečovitě se snaží změnit svůj život, aby nebyl "nudný jako díra v ementálu", chce pokořit celé mužské pokolení a z uražené ješitnosti ztrestat své jepičí lásky. V zákeřném intrikování neušetří ani spolužačky, ani nejlepší kamarádky, kterým závidí jejich úspěchy v lásce či na předváděcím molu, aby nakonec zjistila nemilou skutečnost - a že ubližuje nejvíc sama sobě a je to právě ona, kdo trpí.
Zlodějka snů je příběh o snech a touhách, krátkých výletech do nebe i dlouhých a tvrdých pádech zpátky na zem.

Třináctá komnata

3. března 2013 v 16:41 | meum-amo-vita
Tahle knížka patří mezi novější knihy od Lenky :D Samozřejmě je skvělá a doporučuji všem :DDD

Někdy stačí málo, aby se život obrátil naruby.
V případě sympatické studentky Lindy je to jedno neopatrné prořeknutí mámina přítele - a najednou je všechno jinak. Zprvu odmítá uvěřit, pak se začnou objevovat pochybnosti. Je možné, že jí táta s mámou tolik let lhali? A pokud oni nejsou její rodiče, komu se vlastně narodila? Kdo ji přivedl na svět - a proč se jí zřekl...? Linda se snaží najít odpovědi na znepokojivé otázky, pokouší se rozluštit tajemství svého původu, aniž by tušila, co všechno může přinést otevření třinácté komnaty. K tomu všemu ji čeká náročné studium medicíny a neméně náročný vztah s jedním víc než skvělým klukem, se kterým by to mohlo být úplně super, kdyby... Kdyby si totéž nemyslely i jiné holky. Především Tomášova bývalka...

Last Sacrifice/ Poslední oběť

21. února 2013 v 17:22 | meum-amo-vita
Poslední díl Vampire Academy. Nádherný závěr. Tuhle celou sérii totálně miluji a doufám, že i Vám se jednou zalíbí. :D

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

Na tuhle sérii by měla navazovat série POKREVNÍ POUTA nebo taky VAMPÝRSKÁ AKADEMIE II. Zatím jsou vydané pouze 2 knihy, ale nečetla jsem je. Nejprve jsem je plánovala číst, ale je to spíše o Sydney než o Rose takže ji už nějak neplánuji číst. Možná mi však jednou spadne do rukou a já si ji nakonec přečtu.

Spirit bound/ Spoutáni magií

21. února 2013 v 17:16 | meum-amo-vita
Pátý díl Vampire Academy. Upřímně řeknu vám, Rose je opravdu borka. :D


Dimitrij dal Rose poslední čanci, aby se rozhodla. Její volna však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním.

Blood Promise/ Krvavý slib

21. února 2013 v 17:12 | meum-amo-vita
Čtvrtý díl Vampire Academy. Když jsem začala tuhle knížku číst říkala jsem si, že je Rose mega blázen. Ale přesto se mi líbila. Tak jako ostatní knihy.

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá…

Shadow Kiss/ Stínem políbená

21. února 2013 v 17:09 | meum-amo-vita
Třetí díl Vampire Academy. Nádherná příběh. A u toho konce jsem si pěkně poplakala :D

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce.

Frostbite/ Mrazivý polibek

21. února 2013 v 17:06 | meum-amo-vita
Druhý díl napínavé série Vampire Academi. Opět jedna z nejúžasnějších knížek.

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine.
Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Vampire Academy

21. února 2013 v 17:02 | meum-amo-vita
Tahle kniha mně zaujala hned na první stránce.
Vtáhne totiž člověka přímo doděje což je neobvyklé. Přečetkla jsem ji jedním dechem a po přečtení jsem musela hned začít číst další díly.
Moc doporučuji a těším se až si ji znovu přečtu. :D

Potížistka

19. února 2013 v 21:21 | meum-amo-vita
Tuhle knížku jsem četla asi 2x. Líbila se mi moc, i přes to jaký má konec. Kdyby Lenka Lanczová napsala pokračování vůbec bych nebyla naštvaná. Ona však na svých stránkách napsala něco typu: Všechnno skončit dobře nemůže. Ani život není vždy perfektní. :DD Proto jsem se smířila s tímhle koncem a na dvojku nečekám.

Doporučuji přečíst, i pokud vás odradil můj nenápadný náhled na konec knihy. :D

Š jako Šarlota

15. února 2013 v 11:29 | meum-amo-vita
Tuhle knížku jsem četla na horách. Je taková, řekla bych spíše průměrná, ale zaujal mě obal této knihy a proto jsem si ji přečetla.


Šarlotě Šimonové, studentce druhého ročníku jedné soukromé střední školy, připadá její dosavadní
život nudný a prázdný, bez vzrušení a lásky. Vše se změní
začátkem října, kdy se Šarlota přihlásí do tanečního kurzu.

Wolfsbane

12. února 2013 v 20:20 | meum-amo-vita
Vzpoura neboli wolfsbane je druhý díl smečky. Opravdu zajímavé. Nikdy bych neřekla, že se věci můžopu vyvinout takhle.

Nightshade

12. února 2013 v 20:12 | meum-amo-vita
Autoprklou téhle zvláštní knížky je Andrea Cremer.
Kniha je opravdu úžasná už od první chvíle. Velice zajímavé je pojetí jejich společnosti. Přísná opravidla a nikdo kdo se je pokouší porušit. To se ovšem změní.

Opravdu doporučuji přečíst, ale předem říkám, že pokud ji budete někdy číst nezapoměňte si pořídit i další dva díly.

Finale

1. února 2013 v 15:27 | meum-amo-vita
Čtvrtý díl. Tedy i poslední. Tuhle knihu jsem zatím nečetla, jelikož jsem ji zatím nesehnala
v češtině. Ale už se na ni velice těším a nemůžu se dočkat až ji budu číst. :D
Tahle série si okamžitě získala jedno z místo v prvních příčkách skvělých knih.Aspoň u mě.

Nora si je jistá jako nikdy, že miluje Patche. On je pro ni ten pravý, navzdory tomu, že patří k padlým andělům. Přestože její původ a osud je předurčuje k tomu, aby byli nepřáteli, Nora se k Patchovi nedokáže otočit zády. Nyní však v sobě oba musejí najít sílu a podstoupit poslední zkoušku. Staří nepřátelé se vracejí, noví se objevují a nečekaná zrada přítele ohrožuje mír, po kterém Nora a Patch tak zoufale touží. Bojující strany jsou jasné - ale na které z nich vlastně oni dva stojí ?

Crescendo

1. února 2013 v 15:17 | meum-amo-vita
Druhý díl napínavé série o Patchovi a Noře. Příběh člověka okamžitě vtáhne do děje. :D

Příběh opět vypráví Nora. Už dva měsíce chodí sPatchem. Líbají se kdekoliv a kdykoliv. Začínají prázdniny a ona s ním chce trávit všechen volný čas, ale Patch je najednou odtažitý. Nora neví, jestli proto, že už k ní nic necítí, nebo pro její dobro, a Patch jí k tomu nechce nic říct. Nora se na to snaží přijít sama. Souvisí s tím nějak chování Marcie Millarové? Jak je to doopravdy se smrtí jejího otce? A není pravda horší, než dokáže snést?

Hush

1. února 2013 v 15:08 | meum-amo-vita
Tuhle knihu jsem objevila v knihovně úplně náhodou, ale zaujala mě na první pohled. Doufám, že zaujme i Vás. Kniha vypráví o dívce Noře a a záhadném Patchovi. Je to jedna ze čtyř dílné série Hush. Kniha se mi moc líbila a kdybych nečekala až seženu poslední díl, přečetla bych si ji klidně znovu.

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"

Delirium

31. ledna 2013 v 23:02 | meum-amo-vita
Delirium je moje poslední přečtená kniha. Dočetla jsem ji nedávno a stále ji mám v hlavě. Tahle kniha je zvláštní už v tom, že jsem nic podobného ještě nečetla. Určitě doporučuji přečíst hlavně osobám, které mají rádi aspoň trošičku psychologii.

Tahle kniha mě zaujala svojí poslední větou na obalu: Příběh o lásce, ve světě bez lásky.
A po přečtení vím, že tahkle kniha opravdu stála za to si ji přečíst. Do budoucna by měly vyjít další dva díly, ale pochybuji že by předčily jedničku.

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.

Zadáno pro blížence

31. ledna 2013 v 22:23 | meum-amo-vita
A jako závěr třetí díl a tedy i poslední se strhujícím konce. Tuhle knihu jsem měla přečtenou během chvilky,
jelikož je z celé trilogie nejnapínavější.


Eva je ze svého někdejšího prázdninového instruktora a opravdového kamaráda Dicka zamilovaná až po uši. Tím spíš, že David je na vojně, dělí je víc než tři sta kilometrů
a chvil, kdy mohou být spolu, je jako šafránu, např. přísaha, svatba Davidova bratra, opušťák... Eva je studiem obchodní akademie vytížená víc než dost,
o volný čas se jí stará věrný ctitel Deri. Vlastně by to nebylo tak zlé, kdyby...
Kdyby se všechno a nezkomplikovalo jedním víkendem, který spolu stráví sami a který nezůstane bez následků.

Panna nebo blíženec

31. ledna 2013 v 22:21 | meum-amo-vita
Tuhle knihu jsem četla jako první z téhle trilogie a zaujala mě už po prvních pár stránkách.

Volné pokračování románu ZNAMENÍ BLÍŽENCŮ zastihne hlavní hrdinku Evu v deváté třídě. Vztahy s učiteli a především se spolužáky v kolektivu třídy se velmi vyostří díky pomlouvačným anonymním dopisům, jež "Tajný přítel" nelítostně všem posílá. Nikdo neví, komu věřit a komu ne, podezření padá na všechny a ani Eva nemá zrovna čisté svědomí...
Krom toho je tu vzdálený kamarád Dick, blízký, i když tajemný hlas
v telefonu, první mejdany a první průšvihy, frajer Deri, který Evu originálním způsobem balí, všechny ty malé i velké starosti teenagerů nejen s láskou - a posléze i dobrodružné prázdninové putování na kolech, které na rozloučenou se základkou podnikne Eva se svými přáteli.

Znamení blíženců

31. ledna 2013 v 22:06 | meum-amo-vita
Autorem téhle knihy je Lenka Lanczová. Je to velice dobrá autorka, kterou jsem si hodně oblíbila.
Upřímně musím se přiznat, že tuhle knihu jsem nečetla. Je to jedna s trilogie "Blíženců". V knihovně jsem narazila až na druhý díl této trilogie a ihned se mi zalíbil. Ale i přesto doporučuji určitě přečíst.


Dospívající Eva nemá valné mínění ani o svém zevnějšku, ani o svých vlastnostech.
Během jednoho léta se ale vše změní. V prostředí prázdninového tábora a zejména
pak pod vlivem první lásky, jíž je obdivovaný 18letý gymnazista přezdívaný Dick,
se ze zamindrákované, rozpačité a nevyzrálé Evy stává sebevědomá dívka.
Veselá knížka o citových zmatcích, jimuž musí dívčí hrdinka projít.

 
 

Reklama