Love with wings - 5. díl/the end

15. listopadu 2013 v 15:15 | meum-amo-vita |  Love with wings
Zbýval mi už jen poslední týden být s Kylem. Chtěla jsem si těch posledních pár dní užít naplno. Jenže čím blíž byl pátek. Třicátý den. Tím hůř jsem se cítila. Byla jsem slabá a občas ani nevnímala. Pořád jsem byla unavená, ale spánek mi nepomáhal. Věděla jsem to. Přichází můj poslední den. Klukům jsem se vždy nějak vymluvila. Nejprve na nevyspání. Později už jim to bylo divné, proto jsem se vymlouvala na školu. Moc učení do dějáku. Pak zase čeština, fyzika. Každý den to bylo jiné.
Ve čtvrtek mi bylo nejhůř ze všech dní. Nedokázala jsem ani deset minut stát na místě bez toho, abych se podepřela či přidržela. Cítila jsem se strašně slabá. Nevlastní matka mě omluvila ve škole, dala prášky. Jenže nepomohly. Přesně jak jsem čekala.
V době kdy jsem byla doma sama. Rodiče byli v práci a všude byl klid, jelikož byla doba oběda a ostatní děti z ulice byly ve škole, někdo zazvonil. Nedokázala jsem použít ani svoji novou andělskou schopnost rozeznat pocity. Možná bych věděla, kdo to bude. Stálo mě to hodně síly, abych šla otevřít. Za dveřmi stál Fred s Kylem.
Když jsem je uviděla, okamžitě jsem zabouchla dveře. Ještě ti dva mi scházeli. "Emmo? Emmo? Prosím otevři," Kylův hlas zněl utrápeně, přesto jsem nechala dveře zavřené. Otočila jsem se ode dveří a šla do kuchyně. Chtěla jsem si jen nalít šťávu, ale kuchyně byla moc daleko. Upadla jsem uprostřed chodby a zůstala ležet. Neměla jsem sílu se zvednout.


Věděla jsem, že ti dva stále stojí za dveřmi, ale nikdy mě nenapadlo, že otevřou dveře a půjdou dál. Uviděli mě okamžitě. Během půl vteřiny se nakláněli nade mnou a oba měli ustaraný obličej. "Emmo, proboha, proč to děláš?" pošeptal Kyle. Vzal mě do náruče a odnes do postele.
Během chvilky se ukázal i Fred a donesl mi citrónovou šťávu. Pomohli mi napít se a pak mě položili do postele a přikryli peřinou.
Fred seděl na otáčející se židli a Kyle na posteli a držel mě za ruku. "Emmo, prosím přivolej svoje křídla." "Ne. Nechci žít v nebi. Nechci létat, když ty to neumíš" "Emmo, nemysli na mě. Musíš myslet na sebe. Jsi důležitá. Tvoje matka na tebe čeká." "A babička taky," dodal Fred. "Od chvíle, kdy jsem se dozvěděla, co jsem, nechci být anděl. Nebyla bych to já." "Ale byla, Emmo," pošeptal Kyle a jemně mě hladil po ruce. Pomalu jsem ho přestávala cítit.
"Odchází Kyle," zašeptal Fred. "Musíš něco udělat. Přece ji nenecháš zemřít! Vždyť ji miluješ!" "Ale co mám udělat?"
"Mám poslední přání. Chci vidět babičku." "Frede, to musíš ty. Já už to nedokážu. Musíš nahoru. A to hned." Fred zazářil. Otevřel křídla a během chvíle byl pryč. Ještě rychleji než zmizel, byl zase zpět a to s Margaretou.
"Babičko." "Emmo, beruško moje proč se tak trápíš?" "Nedokážu křídla zavolat. Zkoušela jsem to, opravdu. Chtěla jsem být jako ty. Ale nepovedlo se to. Tak jsem to vzdala. Nikdy jsem se neměla stát úplným andělem. Viděla jsem svůj hrob. Mám tě ráda." To bylo to poslední, co jsem řekla. Pak už jsem jen zavřela oči a začala vnímat temnotu.
"Kyle pokud ji máš opravdu rád, dokážeš vyvolat křídla za ni," pověděla Margareta.
"Já? Jak?" "Nevím, nikdy se tohle ještě nestalo. Jen vím, že pokud se najde anděl, i padlý anděl, který opravdu miluje, dokáže křídla přivolat. Ale moc času ti nezbývá." "Frede, chytni ji za druhou ruku. Vím, že ji také miluješ, Není to opětovaná láska, ale jako bratři vždycky budete silnější spolu.
Fred ji chytil za druhou ruku a pak se oba soustředili. Představovali si Emmu s křídli, jak létá nad loukou. Předávali jí svoji lásku.
Najednou vše začalo zářit. Záře vycházela z Emmy. Ležela na posteli s rozloženými křídli. Vedle ní byli skrčení oba bratři a plakali. Jejich láska, hlavně Kylova, donutila Emmina anděla rozevřít křídla.
Když oba bratři otevřeli oči, ležela Emma s otevřenými křídli, ale už nezářila. "Povedlo se?" Strachy bez sebe se zeptal Kyle. "Ano povedlo se. Vidíš ty křídla? Je z ní anděl. Teď už se jenom musí uzdravit a probrat. Zůstaň u ní Kyle, my s Fredem si musíme promluvit." "Dobře Margareto."
Trvalo to přesně čtyři dny, než se Emma probudila. "Co co se stalo?" "Klid Emmo. Žiješ. Stal se z tebe anděl." "Ale jak?" "S Fredem jsme ti vyvolaly křídla. Koukni se."
Emma byla udivená, ale byla ráda.
Když se Emma úplně vzpamatovala, přišel do pokoje i Fred. "Děkuju moc. Nevím, co bych si bez vás počala." A oba jednoho po druhém objala. "Teď už musíš, ale jít," řekl Kyle.
"Jít a kam?" "Domů Emmo. Se mnou. Musím tě tam odvést. Byl to tak trochu můj úkol." "Úkol? No zase jsi trošku zlobil co?" "Asi tak nějak." "Ale co ty, Kyle? Nemůžu tě tu nechat samotného." "Ale můžeš. Frede, mohl bys prosím na chvilku zmizet. Děkuju." Ale to už asi neslyšel. Byl už pryč.
"Emmo, máš svůj svět tam nahoře. Musíš se naučit být andělem. Nikdo ti to neřekl, ale tvoje babička je rádce našeho pána." "Jsi mnohem víc než výjimečný anděl. Tam nahoře ti všechno řeknou. Musíš jít." "A vrátím se někdy za tebou na zem?" "Jsi z části člověk, to znamená, že ti nikdo nemůže přikázat zůstat v nebi. Ty jako jediná tu můžeš být kdykoli chceš. Ale až se naučíš to, co musíš." Vášnivě mě políbil. Zastrčil mi neposlušný pramen za ucho a pohladil jemně po tváři. "Tak už běž, čeká v kuchyni. Ať to není ještě těžší, než to je." Otočila jsem se ke dveřím, že odejdu, ale neodešla jsem.
"Pokud jsem výjimečná, vrátím se. Vrátím se a" "Nic neříkej a už běž." "Ne. Vrátím ti křídla. Jednou až se vrátím. Budeš létat, slibuju." "Emmo, to nedělej. Každý, kdo se o to pokusil, zemřel. A to nechci. Musíš zůstat naživu." Naposledy jsem ho políbila a seběhla schody dolů za Fredem. Ze svého pokoje jsem jen slyšela: "Nedělej žádné blbosti Emmo." Jen jsem se usmála. Víc jsem nestihla. To už jsem letěla nahoru. Do nebe. Konečně poznám svoji maminku.
The end
by Nikpší :DD

PS: Doufám, že se aspoň trošku líbilo :DD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 For You <3 For You <3 | 28. prosince 2013 v 14:40 | Reagovat

Týjo bylo to úžasné ... škoda že je konec :D :/ :))

2 Nikpší Nikpší | 28. prosince 2013 v 16:27 | Reagovat

děkuju :D původně jsem začala psát další sérii, ale nedopadlo to nejlíp :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama