Listopad 2013

Love with wings - 2. díl

12. listopadu 2013 v 11:11 | meum-amo-vita |  Love with wings
Při pohledu na hrob mi bylo divně. Nemohla jsem se tam dívat a pokoušela jsem se vzbudit. Štípala jsem se, kousala, drápala, ale nic nepomohlo. Tenhle sen musím prožít celý. Jenomže potíž byla v tom, že se nic víc nedělo. Jen jsem tam stála a plakala. Nevím nad čím. Že budu mrtvá? Že jsem adoptovaná? "Chci se probudit!!" zařvala jsem tak, až se to rozléhalo po celé jeskyni.
Ty tři slova se neustále ozývala. Bylo je slyšet úplně všude a někde mezi těmi slovy jsem uslyšela: "Jak si přeješ moje milá." Měla jsem pocit jako bych zahlédla tvář té starší ženy z obrázku. Teď jsem si byla jistá, že to je opravdu moje babička.
Na chvíli jsem ztratila ponětí o tom, kde jsem. Všude byla tma a pak jsem se najednou probudila ve svém pokoji, kde stále svítil měsíc. Koukla jsem se na hodiny a zjistila, že jsem prospala skoro celou noc, přesto jsem se vyspaná vůbec necítila.
Šla jsem do koupelny opláchnout si obličej, ale omylem jsem zahlédla svůj obraz v zrcadle. Byla jsem celá rozcuchaná, špinavá a na rameni jsem měla bílé peříčko. Že by to přece jen nebyl sen a já byla náměsíčná? Nebo jsem se úplně zbláznila, to ovšem nemění vůbec nic na faktu, že si zítra musím promluvit se svými rodiči. Musím konečně zjistit pravdu.

Story of my life -3. kapitola

11. listopadu 2013 v 23:33 | Hanna |  Story of my life

"Prosím jednu sklenku šampaňského." Sděluji číšníkovi, který prochází kolem mě s táckem plným sklenek s šumivým nápojem. "Tady Slečno." Podává mi perfektně vychlazené a jak tak soudím také prvotřídní šampaňské. "Děkuji" usměji se na něho a beru si nabízenou sklenku. Trochu upíjím a pokládám ji na stůl, zatímco čekám na Lussy, která jak tak vidím, se zakecala s nějakým chlápkem u baru. "Jojo, tohle je Lussy podobné, nikdy nepohrdne hezkým chlapem." Sděluji si pro sebe s úsměvem. "Em, co ty tady tak sama?" ptá se mě Kate usedajíc vedle mě na židli. "Ty moc dobře víš, že tyhle večírky nemám ráda, Kate" odpovídám jí otráveným tónem. "Taky je moc nemusím." Sděluje mi s uchechtnutím.

Story of my life -2. kapitola

11. listopadu 2013 v 22:23 | Hanna |  Story of my life

"K sakru! To snad ne!" říká Lussy zvýšeným hlasem, zatímco neustále otáčí hlavou a hledá volné místo k zaparkování na přeplněném parkovišti hotelu "The Quin". "Všude je plno" rozkřikne se na celé auto "Do prdele!" Bouchne pěstí do volantu. Musím se nad tím jejím, rozčilování pousmát. "Lussy, myslím, že radši vystoupím a půjdu do hotelu. A ty buď trpělivá a nevzdávej to. Takže, hezky hledej Punťo!" Vyplazuji na ni jazyk. " Ale rychle! Myslím, že tomu Anglánovi se nebude líbit, když zjistí, že sestry Whitovi chybí." Dodávám rychle a se škodolibým úsměvem vystupuji z auta přímo do nočního centra New Yorku konkrétně na parkoviště hotelu "The Quin".

Love with wings - 1. díl

11. listopadu 2013 v 19:46 | meum-amo-vita |  Love with wings
Znáš to, když na tebe rodiče řvou samé ty nesmysly?
"Neumíš si po sobě umýt ani ten blbý talíř." "Musíš ty kvítka zalít pořádně! Hlavně to nepřelij!" A další výroky, které rodiče snad nikdy neomrzí. Samé udělej to, udělej tamto. A nakonec to skončí s tím, že opět nic neumíš a nic neděláš.

Já tohle znám velice dobře. Řekla bych, že tohle všechno museli vymyslet moji rodiče. Slýchávám to stále dokola. Jsem normální dívka, teda ne úplně, ale to asi každý, aspoň trošku, přesto moji rodiče jsou fakt divní.
Někdy mi připadá, jako bych ani nebyla jejich. Jako bych byla adoptovaná. Moje vlasy mají oříškovou barvu, jsou kudrnaté. Momentálně jsou moderní velice krátké vlasy, proto jsem opět výjimka a moje vlasy dosahují do půlky zad. Když se na sebe kouknu do zrcadla, koukají na mě velikánské jantarové oči a nesmělý úsměv. Měřím asi kolem 165cm a jsem hubená. Ano, já vím, zní to sebevědomě, když tohle o sobě někdo poví, ale… neustále jím a nepřiberu ani deko. Tohle určitě po rodičích nemám.

Story of my life -1. kapitola

11. listopadu 2013 v 18:08 | -Hanna |  Story of my life

"Sakra, nevím co na sebe!" řvu na svou sestru Lussy. Stojím před otevřenou skříní pouze ve spodním prádle a silonkových punčochách s rukama založenýma na prsou a netrpělivě do rytmu podupkávám nohou. "Emily, pospěš si a rychle něco vyber!" řve na mě Lussy, zatímco stojí v koupelně a pokouší se co nejrychleji zapnout, jak ona říká "ďábelský přístroj", aby si mohla vyfoukat své dlouhé medové vlasy, které jí tak závidím.

24. kapitola OWOA

10. listopadu 2013 v 19:48 | meum-amo-vita |  One way or another

Odemykala jsem svůj byt. Byl tak nádherný a hlavně byl můj. A byl v Anglii. Vím, že škola mi začíná až za měsíc a půl, ale přesto jsem musela odejít. Ano já vím, opět jsem utekla. Zůstalo mi to od malička, vždy když jsem měla nějaký problém, utekla jsem se schovat. Ať už jsem byla na půdě nebo ve skříni. Vždy jsem prostě zmizela a nechtěla se k tomu vracet. A teď jsem to udělala znovu. Utekla jsem. Do Anglie a už se nevrátím. Mám tu byt, školu a dejme to mu práci.

:D

10. listopadu 2013 v 19:32 Povídky

One Direction - Story of my life

10. listopadu 2013 v 19:15 | meum-amo-vita |  Music

Lawson - Chapman Square Full Album

10. listopadu 2013 v 19:14 | meum-amo-vita |  Music

Tabulový hrnek

9. listopadu 2013 v 22:25 | meum-amo-vita |  Dárky

Budete potřebovat: porcelánový hrnek, malířskou pásku, tabulovou porcelánovou barvu, štětec s měkkými štětinami.
Postup:
  1. Ujistěte se, že je hrneček čistý a suchý.
  2. Pomocí malířské pásky si vyznačte část, kterou chcete malovat.
  3. Měkkým štětcem naneste barvu, pokud to náhodou pokazíte, stačí to otřít vlhkou papírovou utěrkou.
  4. Když barva zaschne, pásku opatrně odstraňte.