Listopad 2013

Pletenec

15. listopadu 2013 v 22:13 | meum-amo-vita |  Veselé jídlo

Ježek-proložka od vajec

15. listopadu 2013 v 22:12 | meum-amo-vita |  Papírové výrobky

Konvička

15. listopadu 2013 v 22:11 | meum-amo-vita |  Dárky

Lízátková jahoda

15. listopadu 2013 v 21:35 | meum-amo-vita |  Dárky

Love with wings - 5. díl/the end

15. listopadu 2013 v 15:15 | meum-amo-vita |  Love with wings
Zbýval mi už jen poslední týden být s Kylem. Chtěla jsem si těch posledních pár dní užít naplno. Jenže čím blíž byl pátek. Třicátý den. Tím hůř jsem se cítila. Byla jsem slabá a občas ani nevnímala. Pořád jsem byla unavená, ale spánek mi nepomáhal. Věděla jsem to. Přichází můj poslední den. Klukům jsem se vždy nějak vymluvila. Nejprve na nevyspání. Později už jim to bylo divné, proto jsem se vymlouvala na školu. Moc učení do dějáku. Pak zase čeština, fyzika. Každý den to bylo jiné.
Ve čtvrtek mi bylo nejhůř ze všech dní. Nedokázala jsem ani deset minut stát na místě bez toho, abych se podepřela či přidržela. Cítila jsem se strašně slabá. Nevlastní matka mě omluvila ve škole, dala prášky. Jenže nepomohly. Přesně jak jsem čekala.
V době kdy jsem byla doma sama. Rodiče byli v práci a všude byl klid, jelikož byla doba oběda a ostatní děti z ulice byly ve škole, někdo zazvonil. Nedokázala jsem použít ani svoji novou andělskou schopnost rozeznat pocity. Možná bych věděla, kdo to bude. Stálo mě to hodně síly, abych šla otevřít. Za dveřmi stál Fred s Kylem.
Když jsem je uviděla, okamžitě jsem zabouchla dveře. Ještě ti dva mi scházeli. "Emmo? Emmo? Prosím otevři," Kylův hlas zněl utrápeně, přesto jsem nechala dveře zavřené. Otočila jsem se ode dveří a šla do kuchyně. Chtěla jsem si jen nalít šťávu, ale kuchyně byla moc daleko. Upadla jsem uprostřed chodby a zůstala ležet. Neměla jsem sílu se zvednout.

25. kapitola OWOA

14. listopadu 2013 v 22:55 | meum-amo-vita |  One way or another

Konečně volno. Ráno jsem odvedla děti do školy a něž je půjdu vyzvednout mám ještě spoustu času. Právě jsem před zrcadlem a přemýšlím, jestli to mám opravdu udělat. Nový život, nová země, nový deník, ale nová barva? Vždycky jsem si zakládala na jednoduchosti a hlavně na to být sama sebou, ale teď? Překousnu to? Dokážu se změnit?

Nejprve jsem chtěla vlasy trochu zkrátit, ale když jsem vzala nůžky do ruky, nedokázala jsem to. Bylo mi líto těch hustě havraních vlasů. Nemohla jsem je prostě jen tak ostříhat. A tak je tu tahle varianta. Barva. Jo udělám to. Musím se změnit od začátku.

Love with wings - 4. díl

14. listopadu 2013 v 14:14 | meum-amo-vita |  Love with wings
Druhý den ráno jsem před školou uviděla Freda s Kylem. No ano. Vždyť já to přece vím. Fred mě včera slyšel. Byl najednou tak rychle pryč. Oba věděli o babičce. To oni jsou ti andělé.
Měla jsem pravdu. Říkal mi to můj instinkt. Nebo to taky patří k té andělské části? Já nevím, ale začíná se mi tahle část líbit. Šla jsem až k nim. Byla jsem najednou plná úsměvu a radosti. Nebudu na to sama. Sice budu muset asi přežít několik hodin bytí v blízkosti Freda, ale tak to snad přežiju.
"Ahoj." "Ahoj Emmo," řekli společně. "Takže to asi je pravda, že?" "Přesně tak. Jsi náš nejvzácnější druh." "Ještě ne. Nechci být andělem. Chci být sama sebou." "Emmo, víš co to, ale znamená?" Kyle to pověděl tak vystrašeně. Najednou jsem dostala strach taky.
"Dneska po škole se sejdeme tam, kde jsi se včera setkala s Margaretou. Teď bychom měli jít do výuky. Škoda, že nemám laborky s tebou. Tak si to užijte za mě," pověděl Fred a odešel na španělštinu. Kdyžto já s Kylem jsem šla do laboratoře. Opět byl tak odtažitý. Nevím, co jsem udělala nebo co se stalo, ale vůbec se mi to nelíbilo.

Story of my life -5. kapitola

13. listopadu 2013 v 18:34 | Hanna |  Story of my life


Je to tady. Můj den D. Lítám po baráku jak splašená, hledám věci, které budu potřebovat na služební cestu, abych je mohla uložit do kufru.

Klečím na zemi před kufrem a pokouším se ho zapnout. Nejde to! Do prdele! Škubu za zip u kufru, který mě nechce poslouchat a nepřestává trucovat. Zasekl se! Nemůžu ho posunout ani o milimetr!

"To je tím, že sis tam nacpala až moc zbytečných krámů." Poučuje mě Lussy vcházejíc do mého pokoje.

Love with wings - 3. díl

13. listopadu 2013 v 12:12 | meum-amo-vita |  Love with wings
Opřela jsem se zády o zeď a pomalu sklouzla na zem. Hlavu jsem zabořila mezi pokrčená kolena a plakala. V dálce jsem slyšela klapot bot, ale nijak jsem to neřešila. Myslím, že mě tady nikdo nebude hledat. Jenže to jsem se mýlila.
Během chvilky na mě někdo promluvil. "Ahoj já jsem Kyle. Moc se omlouvám, jestli ti brácha něco udělal." Vzhlédla jsem a uviděla tolik podobného kluka, jako byl Fred. Přesně tohle jsem si myslela, když jsem ho uviděla poprvé ve třídě. Ale teď? Řekla bych, že jsou úplně jinačí. Už jen to, jak se mnou mluví. A přišel se omluvit za bráchu. A co mě nejvíc udivovalo, byl ten jeho výraz v obličeji. Byla tam úcta a zároveň obava. "Jmenuju se Emma a za bráchu se neomlouvej, nic mi neudělal." Sedl si vedle mě a objal mě kolem ramen. Nevím proč, ale svalila jsem se mu do náruče a nechala se uklidnit. Vyzařovalo z něho něco zvláštního. Klid na duši a důvěra.

Story of my life -4. kapitola

12. listopadu 2013 v 21:45 | Hanna |  Story of my life


"Dobré ráno New Yorku!" řve na mě Lussy větu, kterou každé ráno používají snad všechny New Yorské rádia, stojíc ve dveřích mého pokoje a za účelem vylákat mě z mé postele. Což se jí samozřejmě moc nedaří. "Lussy vypadni a nech mě spát!" říkám jí ospalým a protivným hlasem, zatímco šmátrám rukou vedle sebe, abych po ní mohla hodit polštář a tím ji donutit aby odešla. Překvapivě se trefuji i se zavřenýma očima.

"Ty jsi fakt blbá Em, ale říkám ti to narovinu, jestli zas nebudeš stíhat, já na tebe čekat nebudu a bude mi jedno, jak se dostaneš do práce! Klidně si tam dojeď třeba na velbloudovi!" "Ježiš, nešil tady! Jen 10 minut a vstávám."