Březen 2013

8.kapitola OWOA

4. března 2013 v 21:02 | meum-amo-vita |  One way or another
Jelikož se maturitní ples blížil, musela naše třída nachystat tělocvičnu a všechno zařídit. Celý čtvrtek dopoledne jsme tělocvičnu vyklízeli. Švédská bedna, miliony balonů, žíněnky, fotbalové brány…Jelikož bylo dopoledne, nikomu se moc nechtělo vstávat a tak nás bylo jen pár. Proto nám to trvalo celkem dlouho než jsme to všechno měli poodnášené.

Kolem druhé odpoledne přinesla spolužačka Magda z jídelny těstoviny na sladko. Všichni jsme se nechutně přežrali a s plným žaludkem jsme se dali zase do díla.

Hallowed/ Zasvěcená

4. března 2013 v 18:03 | meum-amo-vita |  Knihy
Pokračování knihy Nadpozemská. Pokud se ti zalíbila první kniha, tahle se ti bude určitě taky líbit.
Je senzační stát se na chvíli andělem a být mimo realitu. A spoň takhle to vnímám já :DDD

Celé měsíce se Clara připravovala, aby naplnila své poslání. Ale nic ji nedokázalo připravit na volbu, kterou musela učinit ten osudový den. A zjistila, že být částečně anděl není tak jednoduché, jak si myslela.Nyní, rozpolcená mezi láskou k Tuckerovi a komplikovaným vztahem k osudem předurčenému Christianovi, se Clara musí vypořádat s šokujícím odhalením: Někdo, koho miluje, zemře během několika měsíců. Budoucnost je nejistá a komplikovaná a jedinou věcí, kterou ví jistě, je, že vše spalující oheň byl jen začátek.


PS: Třetí díl není sice ještě oficiálně přeložený, ale najdou se blogy kde to už někdo překládá. Takže tady máte jeden ze třetím dílem. :D


Unearthly/ Nadpozemská

4. března 2013 v 17:59 | meum-amo-vita |  Knihy
Tohle byla moje první andělská kniha. Zamilovala jsem si ji během pár stránek. Pokud máte rádi nadpřirozeno, určitě dopotučuji přečíst.

Zjistit, že jste částečně anděl, není zrovna běžná rutina ani procházka růžovým sadem, zvlášť když víte, že máte naplnit na Zemi poslání, že máte úkol, který byl svěřen jedině a právě vám, ale nikdo vám neřekne, jaký ten úkol přesně je. Nicméně Clara, hlavní hrdinka trilogie Nadpozemská, se s tím statečně pere. Dokonce se snaží zjistit, kdo je ten pohledný kluk, kterého vídá ve svých snech a který zjevně nějak patří k jejímu poslání. Má ho zachránit? Je tohle smyslem jejího života? Nadpozemská je příběhem nejen o andělích, ale zejména o lásce, přátelství, osudu a volbách, které někdy musíme učinit, aniž bychom chtěli.

Souhvězdí labutě

4. března 2013 v 17:50 | meum-amo-vita |  Knihy
Tuhle knihu jsem poprvé uviděla u kamarádky, která říkala že je senzační. Já jí na to řekla: "Vždyť je to stejně všechno na jedno brdo. A skončí to stejně." Odpovědí mi bylo ať si to zkusím přečíst. Že to je sice skoro stejný konec jako vždycky, ale přesto je nádherná. A opravdu. Ona měla pravdu. Přesvědčte se sami :D

Mirka Součková, hlavní hrdinka románu, má v kapse závěrečné vysvědčení z deváté třídy, přijetí na střední školu jisté a před sebou dva nejsladší měsíce v roce. A to, že je tráví doma, jí vlastně vůbec nevadí: s oběma staršími bratry je vždycky o zábavu postaráno a čtyřčlennou partu teď už bývalých deváťaček nemůže nic rozházet... To si ovšem myslí jen do doby, než ospalé letní městečko ožije příjezdem filmového štábu, který v prostředí loveckého zámečku a zámecké zahrady natáčí novou filmovou pohádku. Holky zkouší projít konkurzem a zpříjemnit si prázdniny aspoň maličkou rolí v komparzu, pokukují po hercích, a pořád se něco děje. Setkání s Alexem, někdejším kamarádem z dětství, Mirku rozhodí nejvíc. Alex sice za tu dobu dospěl a zmužněl, ale taky se z něj stal pořádný náfuka! Souhvězdí Labutě vypráví prázdninový příběh slečen, jež přestávají být školou povinné, o hledání cest k sobě i k druhým.

Zlodějka snů

4. března 2013 v 17:45 | meum-amo-vita |  Knihy
Upímně ani si moc nepamatuji jak tahle kniha dopadla, ale přesto ji určitě dopotučuji.

Hlavní hrdinky příběhů bývají většinou kladné postavy. Budoucí kadeřnice, sedmnáctiletá Daniela Helerová, by taková také byla, kdyby ji právě neopustil kluk a ona se nerozhodla mstít se za to všem kolem.
Zklamaná Daniela tak roztáčí kolotoč krátkodobých známostí, křečovitě se snaží změnit svůj život, aby nebyl "nudný jako díra v ementálu", chce pokořit celé mužské pokolení a z uražené ješitnosti ztrestat své jepičí lásky. V zákeřném intrikování neušetří ani spolužačky, ani nejlepší kamarádky, kterým závidí jejich úspěchy v lásce či na předváděcím molu, aby nakonec zjistila nemilou skutečnost - a že ubližuje nejvíc sama sobě a je to právě ona, kdo trpí.
Zlodějka snů je příběh o snech a touhách, krátkých výletech do nebe i dlouhých a tvrdých pádech zpátky na zem.

7. Kapitola OWOA

3. března 2013 v 22:57 | meum-amo-vita |  One way or another
Tahle kapitola je poňěkud kratší, protože se mi stala taková menší nehoda. Když jsem měla napsanou celou kapitolu a chtěla jsem ji sem přidat, na USBčku se mi všechny dokumenty předělali donějaké čínštiny nebo co a nešlo to dát zpátky. Proto jsem to musela psát znovu.

Možná je to tak lepší, jelikož jsem přidala něco navíc, ale zase jsem ten konec nechala až na osmou kapitolu. Tak doufám, že se bude líbit aspoň tenhle kousíček. :DD

"Dobré ráno beruško" Uslyšela jsem od Mikyho. "Ráno?" "Jo je pátek půl šesté ráno."
"Proč jsi mě nevzbudil? Vždyť jsi říkal, že musíš brzo ráno do práce." "Když ono je jedno jestli spíš doma v posteli nebo venku na trávě. A navíc ty jsi tak krásná když spíš. Políbil mě do vlasů a nasál moji vůni. "Nádherně voníš rosou. Moje Rosenko." "Páni díky tobě už mám miliony jmén." "Vidí jak jsem dokonalý??" "No moc si nemysli Mikuláši." Řekla jsem to schválně. Jako provokaci. Ještě, že mně nevadí moje jméno.

Květinový stromek

3. března 2013 v 21:36 | meum-amo-vita |  Papírové výrobky
Tohle jednou chci u postele :D

Papírový motýl

3. března 2013 v 21:35 | meum-amo-vita |  Papírové výrobky

Třináctá komnata

3. března 2013 v 16:41 | meum-amo-vita |  Knihy
Tahle knížka patří mezi novější knihy od Lenky :D Samozřejmě je skvělá a doporučuji všem :DDD

Někdy stačí málo, aby se život obrátil naruby.
V případě sympatické studentky Lindy je to jedno neopatrné prořeknutí mámina přítele - a najednou je všechno jinak. Zprvu odmítá uvěřit, pak se začnou objevovat pochybnosti. Je možné, že jí táta s mámou tolik let lhali? A pokud oni nejsou její rodiče, komu se vlastně narodila? Kdo ji přivedl na svět - a proč se jí zřekl...? Linda se snaží najít odpovědi na znepokojivé otázky, pokouší se rozluštit tajemství svého původu, aniž by tušila, co všechno může přinést otevření třinácté komnaty. K tomu všemu ji čeká náročné studium medicíny a neméně náročný vztah s jedním víc než skvělým klukem, se kterým by to mohlo být úplně super, kdyby... Kdyby si totéž nemyslely i jiné holky. Především Tomášova bývalka...

Ananas

2. března 2013 v 18:02 | meum-amo-vita |  Dárky
Tohle někomu dám k narozeninám :DDD