2/2 9. kapitola OWOA

8. března 2013 v 17:58 | meum-amo-vita |  One way or another
"A toto je zase moje oblíbená písnička." Uklonil se. Udělal pukrle a nesměla se usmál. "Zatančíte si se mnou madam?" Když on takhle, tak já taky. Přistoupila jsem na jeho hru. "Jistě udatný rytíři." A také jsem se mu uklonila. Se smíchem popadajícím se za břicho jsme došli až na parket, kde jsme začali tancovat.

Měla jsem položenou hlavu na jeho hrudi a vnímala jeho vůni. Nechtěla jsem tuhle krásnou chvíli rušit, ale pořád mi v hlavě vrtala ta odpověď. "Miky?" "Ano Kris?" "Tak jak to bylo s tím ubrouskem?" "Ale nesmíš se mi smát." "Ok slibuju, že se nebudu smát."

"Dobře, takže když jsem byl v kavárně, napsal jsem si telefonní číslo na ubrousek, protože jsem ho pak měl nadiktovat nějakýmu nevím komu z firmy.

A já mám špatnou paměť na čísla. Tak jsem si to pro jistotu napsal a když už nebyl potřeba, tak jsem ten ubrousek dal do kapsy. Říkal jsem si pro štěstí. A potom jsem se vydal domů. Když jsem prošel kolem rohu uviděl jsem tebe. Měla jsi perfektní náladu a pak jsi začala skákat. Uviděl jsem jak padáš, tak jsem se rozběhl za tebou abys nespadla. V těch šatech by to nebylo zrovna nejlepší. Navíc ty šaty ti strašně moc slušely. No a potom jsem na zem nenápadně položil ten ubrousek. Když jsi odcházela tak jsem se za tebou ještě díval. Potom jsem zašel za roh na druhé straně ulice a počkal až zmizíš. No a potom jsem se vrátil. To víš kdyby sis náhodou ten ubrousek nevzala, tak aby na něj nevolal kdovíkdo. Jenže ten ubrousek tam nebyl, proto jsem až do srážky s tebou v kavárně, přímo hypnotizoval telefon a přál jsem si abys mi zavolala."

" A já to neudělala." "Přesně tak. Ale stejně jsme se potkali." Usmál se rošťáckým úsměvem, kdy se mu na tváři udělali dva rozkošné dolíčky.

by Nikpší

A zbytek povídky dopsala jedna ze čternářeK. Děkuji :D Doufám, že se bude líbit i zbytek kapitoly.

Tančili jsme spolu a užívali jsme si písniček. Kate tančila s Matějem a také vypadala šťastná, přeju jí to. Nastala chvíle, kdy začali hrát jednu píseň, kterou zbožňuje Kate. Byla to píseň Irresistible. Musela jsem si jít s ní zatančit.

Z pohledu Kate

Kristen přišla na nejkrásnější píseň na světě. Miluji ji. Irresistible hrála nahlas a my s Kris jsme si ji užili. Vím ona nemá ráda moc One direction, ale zato já je zbožňuji...a ona to moc dobře ví. Ale tahle píseň je naše...tu zbožňujeme obě.

Mates i Miki šli k baru nám pro drink. "Kris?...sluší vám to s Mikim, jste krásný pár,moc vám to přeju." Najednou jsem se na ni podívala a řekla natěšeným hlasem. "Za pár ní už odlítáme do Londýna." Kristen jen na mě mrkla po očku. Písnička skončila a šli jsme se napít, najednou odbila dvanáctá hodina. Viděla jsem jak Kristen je nejšťastnějším člověkem….nikdy jsem ji tak veselou neviděla pomyslela jsem si. Ty její nádherné červené šaty a krkavčí vlasy a k tomu ten její usměv. Pořád se smála .Tančili jsme dál a dál..až byl konec maturáku, šli jsme veselý domů. Kristen odemčela dveře a vešly jsme dovnitř. V pokojích byl úplný klid. Posadila jsem se za dveře a podívala se na naše boty. "Kris? Víš, že už spolu bydlíme skoro 2 roky?" "Je to úžasné že jsem tě potkala." Kris mě obejmula a pošeptala: "Miluji tě sestřičko."

Šla jsem se vykoupat a spát. Zítra ráno nemusím jednou za čas brzy vstávat, tak se konečně po dlouhé době vyspím, pomyslela jsem si.V zápětí mě došla sms od neznámého čísla. DOBROU NOC KATUŠKO ..vzpomněla jsem si na moji maminku, když mi tak říkávala, když jsem byla ještě dítě, ale tahle esemeska mi byla neznámá. Zhasla jsem a vlezla si do postele a po chvilce usnula.

Když jsem se probudila, vstala jsem z postele a šla do kuchyně a tam seděla Kristen na židli a dívala se do země. Nečekaně prudce zvedla hlavu a řekla: "Dobré ráno Kate." Podívala jsem se na hodiny a zjistila, že je půl 10 ráno. Tu chvíli jsem si vzpomněla na tatínka a opravila jsem ji: "Dobré poledne Kate." :D usmála jsem se. Kristen se na mě dívala tak zvláštně, protože nechápala, nezná moji rodinu, ale já věděla, o co jde. Přišla mi Kristen nějaká smutná, tak jsem se jí zeptala: " Kris? Co ti je? Jsi nějaká smutná." .Kris zakroutila hlavou a řekla, že jen přemýšlí. Šla jsem si vzít snídani.Cereálie a mlíko?...ne!..mám hlad dám si rohlík se šunkou. Odpoledne jsem domluvená s Matějem.

Začala jsem se chystat bylo totiž už půl 2 .Vyžehlila jsem si vlasy, řasy přetřela řasenkou, oblékla si moje oblíbené tyrkysové tričko s krátkým rukávem a bílé pumpky. Na nohy jsem si obula moje kotníčkové Nike boty a vyrazila jsem.

Než jsem došla ke kašně rozhlížela jsem se po náměstí. Náměstí bylo plné lidí,všude jen hluk a smích. Přišla jsem ke kašně a podívala se okolo a Mates nikde. Chtěla jsem obejít kašnu, zklamaná…ale když najednou jsem ucítila něčí ruce na mých očích. Otočila sem se a on se tak krásně usmál a řekl ,,Ahoj Katuško" a v tu chvíli mi došlo od koho byla ta smska.
,,Ahoj Maty" podívala jsem se mu do krásných zelenkavých očí. ,,Tak jdeme?" zeptal se. Nevěděla jsem co mám říct. Ty jeho krásné oči mě zaujmuli, že jsem nebyla schopná odpovídat. ,,Tak j..jo."

Po úzké cestě jsme šli kolem parku a sedli jsme si na lavičku. ,,Dneska celá záříš Sluníčko," začala jsem se červenat ,,jako to Sluníčko" dopověděl. Začala sem se smát. ,,Nesměj se," chytil mě za ruku a zvedli jsme se a šli se dál projít. Ruku v ruce, povídali jsme si. Najednou sem vůbec netušila kde to jsme. ,,Matěji?" "Copak Kate?" ,,Kde to jsme já to tu vůbec neznám." "Neboj se, něco ti ukážu chceš?" "Jo a co to bude?" "Doufám, že máš ráda pejsky, protože já musím jít vyvenčit psa,tak kdyby ti nevadilo, že by jsme ho vzali s sebou na procházku." To víš, že mi to nevadí já mám psy ráda,teda když mě nepokouše."

"Neboj," otevřel branku u dveří a zavolal Ello, Elli..a v tu chvíli měl u nohy maličké štěňátko Rhodského ridgebacka. ,,Jůůů ta je užasná. Elli." Rozplývala jsem se nad tím malým stvořením. "Můžu si ju pochovat?"...,,Samozřejmě, ty můžeš všechno."

Usmála jsem se a vzala si Ellinku do náruče. "Jsi jak miminko." Říkala jsem si a najednou sem uslyšela zvuk foťáku..,,Ne!..To ne!" "Ale jo." "Aspoň mi tu fotku ukaž." "Neukážu," tak sem ho začala lechtat, ale nechtěl mi to ukázat. Dokud se do toho foťáku nepustila Elinka. ,,Ellino" zakřičel Maty. "Ello pust!"

Vítězně jsem se usmála a dodala: "I Ella se mě zastává, tak mi tu fotku ukaž." ,,Neukážu" a dal mi pusu na tvář a zašeptal. "Ta je jen moje." Zvedl se a odnesl foťák na stůl. Zvedla jsem se taky a šli jsme vyvenčit Ellu. Šli jsme kolem přehrady. Ellinku jsme pustili na volno a Maty si proplet prsty mezi ty moje. Šli jsme pomaličku kolem vody a už se začínalo stmívat a ochlazovat. .Ellinku jsem si vzala na vodítko, aby se nám neztratila.

Začala mi být zima a Mates si to ho všiml, půjčil mi jeho mikinu, kterou měl kolem krku. ,,Ne,já si ji půjčit nemůžu" "Proč by si nemohla?" ,,Bude ti zima,a mě není zase taková zima" začal se smát a pak mě chytil kolem pasu a políbil.

Podívala jsem se mu do těch jeho očí a pověděla: "Měla bych už jít domů musím se ještě rozloučit s Kristen." Po cestě jsme to vzali kolem Matyho domu a Ellu dali za branku. Šli jsme v záři pouličních lamp, všude už panovalo ticho a klid. Před domem sem se sním rozloučila polibkem a vyběhla schody.

by Kakpší :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama