10. kapitola OWOA

10. března 2013 v 11:43 | meum-amo-vita |  One way or another
"Ahoj mami, už jsem doma." Zabouchla jsem za sebou vchodové dveře. Konečně doma. Po takové době. "Ahoj Kristýnko, tak jaký byl ples? Do kdy jsi tam byla?" Mamka mě ihned objala a málem mě umačkala k smrti. "Mami nemusíš mě tak mačkat." Mamka mě pustila a usmála se. "Jinak ples byl bezvadný. Škoda, že jste jeli domů tak brzo."

Byl to takový pohodový večer. Seděli jsem u televize a pili šampus. Dokonce i mladší ségra. Je jí už patnáct, ale já ju mám pořád jako malou. In this California king bed,
we're ten thousand miles apart.
I'll be California wishing on these stars,
for your heart on me,
my California king. …
"Bože Kristen ty máš ještě tu starou písničku?" "Hele Caroline nestarej se jo?"
"Ahoj Adriano," Ozvala jsem se do telefonu. "Ahoj Kris jsi doma nebo ještě v Brně?" "Doma proč?" "Doma tak to je bezva. Nechceš dojít na plac? Je tady nějaká myslím předprázdninová zábava. Je to tady super a kromě tebe jsou tu všichni z naší základky." "Ok tak za půl hodinky jsem tam.Zatím se měj." "Ok už se těším. Pá.""To byla Adriana ze základky?" "Jo mami a říkala, že mám dojít na zábavu. Máme tam tak nějak školní sraz. Nevadí??" "Ne my si tě užijeme někdy jindy jen běž." "Dík." "Můžu jít s tebou Kris?" "Zeptej se našich." Šla jsem se převléct nahoru do svého pokoje a ze spodu jsem slyšela jak Caroline škemrá: "Maminko prosím, prosím budu dělat celý týden nádobí. Bude si uklízet v pokoju a .." "Jen ju pusťte já na ni dám pozor." Zahulákala jsem z vrchu a šla se převléct.

Oblékla jsem si modré kalhoty s bílím tričkem. Místo mikiny jsem si dala kostkovanou košili. Vlasy jsem si uvázala do drdolu. "Můžu slyšíš můžu jít." Caroline kolem mě začala skákat a radovat se. "Super Car, ale teď se okamžitě uklidni a jdi se převléct ať můžeme jít. Karolina stála u skříně a jen tak pozorovala svoje oblečení. "Když já nemám co na sebe. "Ne? Ukaž to prosim tě."
"Panebože. Tak takhle plnou skříň jsem už dlouho neviděla a ty mi tvrdíš, že nemáš co na sebe?" "Jo." Vytáhla jsem jí červené rifle a černé tričko na ramínka. "A k tomu si vem nějakou mikinu." "A ty mít mikinu nebudeš?" "Ne já mám košili." "Ok."
Šla jsem se obouvat a čekala jsem na Caroline. Když doběhla musela jsem se usmát. Smála jsem se asi moc nahlas jelikož doběhla mamka. "Co se tak řehtáš?" "Mami koukni se na nás."

Začala se smát taky a pak se přidala i Caroline. "Vypadáte jako dvojčata."Řekla mamka a měla pravdu. Obě jsme měli tričko na ramínka, a sladěnou košili ke gatím. Caroline měla akorát menší kostky a pak jsem obě měli černé conversky. Rozloučili jsme se s mamkou a šli na plac.

"Kris? Kam to jdeš? Vchod je tam." Ukázala na druhou stranu než jsem šla. "Jestli chceš tak pojď se mnou. A na nic se nevyptávej." "Ok." A poslušně šla. Přišli jsme k zadní bráně placu. Vždycky se tam dává, aby tama nikdo nechodil. Jenže ona se dala skvěle přelézt.

"Kris to nemůžeš!" "ticho a buď pojď se mnou nebo si zaplať vstup." "OK už mlčím." Řekla uraženě. Jako každoročně jsme měli stůl nejblíže u tohoto vstupu. Jenom jsem se vyhoupla nahoru a skočila dolů už mě chytaly pevné ruce. "Dík Peťo." Objela jsem ho a potom jsme pomohli ještě Caroline. "Car hlavně moc nechlastej a moc se nepřibližuj ke vchodu. Kolem půl dvanácté se přestane vybírat, takže pak už je to jedno. Jo a nezapomeň být kolem třetí u vchodu. Ok??" "Ok mami." "Ty potvoro, víš jak to nesnášímm. Buď ráda, že tu můžeš být a nehlídám tě na každým kroku." "Dík Kris. Tak zatím čau." "Čau."

"Hmm to byla ségra co?" "Hele Peťane ani se na ni nedívej jasný!" "Ano mami," zopakoval po Caroline. Jelikož byl Peťa malinkatý, dosáhla jsem mu na tvář a jednu přátelskou facku jsem mu vlepila. "Au to bolelo." "Kecale."

Když jsme došli ke stolu. Byli tu opravdu všichni. Se všema jsem se přátelsky objala a políbila na tvář. Povídali jsem si úplně o všem. Zapíjeli maturitu a tancovali. Sice jsem říkala, že Caroline nehlídám, ale tak nějak jsem se vždycky nenápadně koukla kde je.

Hráli bezvadně. Skoro celou dobu jsem byla na parketu. Tancovala jsem a užívala jsem si to. Miluju tancování a tak jsem měla pocit, že jsem si protancovala boty.

Ve tři hodiny jsem se potkala s Caroline u vchodu a šli jme domů. "Tak jak jsi si to užila Car?" "Paráda. Ještě jsem nikdy neměla takovou svobodu. Dík, že jsi mě sem vzala." "Neboj občas jsem tě kontrolovala." "Taky jsem tě pozorovala Kristen. Kde jsi se tam naučila skvěle tancovat?" "Skvěle? Si děláš srandu ne?" "Ne. Tancovala jsi perfektně." "Tak dík no." A pak jsme se se smíchem dopravily domů. Lehli do postele a šli spát.

Neděle byla pohodová. Ráno jsem pomohla mace uvařit oběd. Upéct buchtu a pouklízet. Mezitím Caroline spala. Budila jsem ji až kolem půl jedenácté, abych mohla jít vysávat. Když už jsem jednou za x doma, tak aspoň pomůžu.

Nakonec jsem si vyprala všechno špinavé prádlo a sbalila jsem si zase čisté. Hlavně to co jsem měla nejraději. A zároveň vypadalo slušně i na to, abych v něm mohla chodit po Anglii. Nějaké oblečení stihlo i uschnout a tak jsem si ho i vyžehlila a zabalila s sebou. Kolem půl desáté večer jsem šla na autobus a jela do Brna.

Na zastávce na mě čekala Kate. Pomohla mi s taškou. Potom už následoval filmový večer s popcornem.

by Nikpší :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama