3. kapitola OWOA

20. února 2013 v 13:48 | meum-amo-vita |  One way or another

Kolem deváté večer přišla Kate. Bohužel ne sama.
Měla s sebou spoustu kamarádů a taky chlastu. Musela jsem se usmát. "Já nepiju lidi." "Ale Kristen, jednou tě to nezabije. Máš po matuře a tady Paprikáč taky. Musíme to přece oslavit." "Fájn, ale jen jednoho panáka. Nic víc." "Jak jinak," pověděl Petr.

Odešla jsem do kuchyně odnést prázdný hrnek od kávy a nabrat nějaké jídlo. Tihle kamarádi byli totiž ty největší vyžírky na světě. Nabrala jsem brambůrky, arašídy, a spoustu oplatků, popcornu a nesmím zapomenout taky na zozole. Takové ty multivitamínové bonbony. Mňám. Jsem na nich totálně závislá. Bez nich se nikam nehnu. Ani na tu maturitu bych bez nich nešla.


"Těsně před obývákem jsem se srazila s Kate. Polovina zozolí se mi vysypala, ale to mě nijak nerozhodilo. Kate je posbírala a já jí při tom špitla do ucha: "Musela jsi je zvát zrovna dneska?? A proč je tu i Paprikáč??" "Paprikáč tu je protože taky dělal maturu, ten to sice udělal za 15, ale nevadí. Jo a já je sem nezvala, to oni čekali dole u dveří. Takže sorry jestli ti něco vadí." "Ok odpouštím ti. Vím jaké vlezdoprdelky to jsou." Usmáli jsme se a každá šla jinou cestou. Ona se šla převléct z práce a já odnést to jídlo.

Během té chvilky co se Kate převlékala, kluci snědli už dvoje brambůrky a taky jedny arašídy. Ještě že jim nechutnají moje zozele. Ty tu zůstanou, pokud je nesním já.
Jak jsem si všimla, kluci nejspíš už někde slavili. Táhl z nich chlast a cigarety. Fuj, ale i přes to byla zábava. Mluvili jsme o úplných sračkách typu: Hele na stropě se houpe kocour nebo vidíš tamhle tu krávu co plete na tom stromě kakao??

Takhle v klidu to probíhalo do chvíle kdy mě nutili se napít. "Ne já fakt nechcu." Ale oni byli neoblomní. Nakonec jsem si s nimi musela připít nějaké domácí pálenky. Fujtajbl.

Nejspíš si mysleli, že když už jsem to zkusila budu pokračovat, ale to se jim moc nepovedlo. Tedy zezačátku. Nejprve jsem opila Paprikáče. Možná se ptáte proč takové čudné jméno, ale ono je to jednoduché.
Asi před třemi lety jsme byli tábořit a každý den vařil někdo jiný. No a pak měl vařit Tonda. Nejprve, že udělá špagety, ale to se nepovedlo a skončily v popelnici. A pak že udělá rajskou nebo tak něco. Všichni ostatní jsme byli na surfu. Když jsme přišli a Tonda nám nabral jeho rajskou, byla odporná. Nemělo to podobnou chuť snad vůbec s ničím. Nejvíce byla cítit paprika a tak Tonda svoje veledílo popsal jako velice chutný paprikový guláš.

Nikomu to nechutnalo, ale Tonda s hrdosti řekl, že si celý kotlík klidně sní na posezení. A tak Toníček musel papat. Opravdu snědl celý ten jeho paprikový guláš, až mu s toho bylo další týden blbě. A od té chvíle mu říkáme Paprikáč.
Ale zpátky na naši párty. Když tedy odpadnul Paprikáč vrhli se ostatní na mě. Poslední co si pamatuju je, jak mě Petr držel za hlavu, abych měla otevřenou pusu a Mates mi lil tu jejich vodku přímo až do žaludku.

Pak už jsem se probudila s příšernou kocovinou a strávila celý den na záchodě.

by Nikpší
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama