Únor 2013

Vampire Academy

21. února 2013 v 17:02 | meum-amo-vita |  Knihy
Tahle kniha mně zaujala hned na první stránce.
Vtáhne totiž člověka přímo doděje což je neobvyklé. Přečetkla jsem ji jedním dechem a po přečtení jsem musela hned začít číst další díly.
Moc doporučuji a těším se až si ji znovu přečtu. :D


3. kapitola OWOA

20. února 2013 v 13:48 | meum-amo-vita |  One way or another

Kolem deváté večer přišla Kate. Bohužel ne sama.
Měla s sebou spoustu kamarádů a taky chlastu. Musela jsem se usmát. "Já nepiju lidi." "Ale Kristen, jednou tě to nezabije. Máš po matuře a tady Paprikáč taky. Musíme to přece oslavit." "Fájn, ale jen jednoho panáka. Nic víc." "Jak jinak," pověděl Petr.

Odešla jsem do kuchyně odnést prázdný hrnek od kávy a nabrat nějaké jídlo. Tihle kamarádi byli totiž ty největší vyžírky na světě. Nabrala jsem brambůrky, arašídy, a spoustu oplatků, popcornu a nesmím zapomenout taky na zozole. Takové ty multivitamínové bonbony. Mňám. Jsem na nich totálně závislá. Bez nich se nikam nehnu. Ani na tu maturitu bych bez nich nešla.

Potížistka

19. února 2013 v 21:21 | meum-amo-vita |  Knihy
Tuhle knížku jsem četla asi 2x. Líbila se mi moc, i přes to jaký má konec. Kdyby Lenka Lanczová napsala pokračování vůbec bych nebyla naštvaná. Ona však na svých stránkách napsala něco typu: Všechnno skončit dobře nemůže. Ani život není vždy perfektní. :DD Proto jsem se smířila s tímhle koncem a na dvojku nečekám.

Doporučuji přečíst, i pokud vás odradil můj nenápadný náhled na konec knihy. :D

2.kapitola OWOA

19. února 2013 v 20:44 | meum-amo-vita |  One way or another
A máme tu druhý díl povídky One way or another. :D

"A smím se zeptat na jakou akci jsou tyhle dva lístky?" "Samozřejmě je to na One direction."
"WOW. Tak téda děkuju." "Nahlaste mi prosím svoje jméno a adresu." "Kristen Petersnová …" Nadiktovala jsem jim všechno co potřebovali a pak zavěsila.

"Panebože One Direction??" Moje nálada najednou začala klesat. "Proč zrovna tahle skupina? Nemohla to být P!nk nebo tak někdo?" Ne že bych je jako nesnášela, ale mohl to být taky někdo jinačí. Jo, mají pár pěkných písniček, které však poslouchám JEN v rádiu. Neznám jejich jména, ale někteří mi přijdou teplý. Jo jako fakticky. Myslím to vážně. A ten jeden ten kudrnáč je pořádnej záletník. Aspoň podle posledních novin. Člověk sice neví čemu věřit, ale tak přece je to jenom slavný hvězda.

1. kapitola OWOA

18. února 2013 v 20:50 | meum-amo-vita |  One way or another
Je tu nová povídka, kterou autorka chce věnovat svojí sestřenici.

Užij si to Beruško a doufám, že se ti to bude líbit :*

Právě jsem zabouchla těžké dřevěné vrata. ANO! Chtělo se mi řvát po celé ulici. Před chvilkou jsem zavřela dveře, které už neotevřu. Dveře od střední školy. Před pár minutami jsem dodělala svůj poslední maturitní předmět. Mám to konečně za sebou. Už si budu jen užívat. Aspoň nějakou dobu. A konec s učením. Aspoň tady v České republice. Nemůžu tomu uvěřit. Není to tak dávno co jsem na tuhle školu šla první den. Byla jsem ještě taková ta malá holčička co nosí věčně copánky, neví co je to řasenka a nosí brýle. Ale to už dávno nejsem já.

Procházím ulicí a vzdaluji se od SOŠ cestovního ruchu a ekonomiky. Mám na sobě tyrkysové šaty. Koupila jsem si je přímo na maturitu a přinesly mi štěstí. Udělala jsem to! Jen za 5. Jo já vím mohlo to být lepší, ale když já jsem si nemohla vzpomenout na všechna práva. Kdybych měla možnost maturovat znovu určitě bych si nevybrala základní společenské vědy. Už kvůli těm právům. Usmála jsem se.


Past na kočku

17. února 2013 v 17:24 | meum-amo-vita
Tuhle knížku jsem nikdy nedočetla. Nelíbil se mi postoj hlavní hrdinky, ale přesto ji sem dávám jelikož jsem přečetla víc jak půlku. :D

Johana, studentka pedagogické školy, se potácí od jedné starosti ke druhé: její rodina zrovna moc nefunguje, otec utápí životní nezdary v alkoholu, matka si chce ještě užít života i na úkor svých dětí, sestra Eliška, ve které má Johana dobrou kamarádku a přítelkyni, se musí vdávat a stěhuje se ke svému partnerovi, kde v područí panovačné tchyně není zrovna šťastná.

Shattered Souls/Střípky duší

17. února 2013 v 17:23 | meum-amo-vita
Tuhle knížku jsem našla v naší malé knihovně, kde většinou nic nemají.
Proto jsem se divila, že jsem našla novější knihu. Zaujal mě na první dojem nejen obal ale i stručný obhah. Je to taková zvláštní knížka s duchařinou. Mně se opravdu tahle knížka líbila a ráda si ji přečtu znovu. Také se těším na druhý díl. :D


Š jako Šarlota

15. února 2013 v 11:29 | meum-amo-vita |  Knihy
Tuhle knížku jsem četla na horách. Je taková, řekla bych spíše průměrná, ale zaujal mě obal této knihy a proto jsem si ji přečetla.


Šarlotě Šimonové, studentce druhého ročníku jedné soukromé střední školy, připadá její dosavadní
život nudný a prázdný, bez vzrušení a lásky. Vše se změní
začátkem října, kdy se Šarlota přihlásí do tanečního kurzu.

Bloodrose

12. února 2013 v 20:34 | meum-amo-vita
Poslední díl Smečky je smutný. Aspoň já u něj brečela. Jako knížka je to úžasné, ale ten konec bych si představovala asi jinak. Hlavně s někým jiným.
Ren i přes to všechno jaký byl. Jak se choval k pravidlům se mi velice zamlouval.
Shay je takový ten klučina, kterého si člověk zamiluje na první pohled. Dokáže skvěle porušit pravidla.

Wolfsbane

12. února 2013 v 20:20 | meum-amo-vita |  Knihy
Vzpoura neboli wolfsbane je druhý díl smečky. Opravdu zajímavé. Nikdy bych neřekla, že se věci můžopu vyvinout takhle.