1. kapitola OWOA

18. února 2013 v 20:50 | meum-amo-vita |  One way or another
Je tu nová povídka, kterou autorka chce věnovat svojí sestřenici.

Užij si to Beruško a doufám, že se ti to bude líbit :*

Právě jsem zabouchla těžké dřevěné vrata. ANO! Chtělo se mi řvát po celé ulici. Před chvilkou jsem zavřela dveře, které už neotevřu. Dveře od střední školy. Před pár minutami jsem dodělala svůj poslední maturitní předmět. Mám to konečně za sebou. Už si budu jen užívat. Aspoň nějakou dobu. A konec s učením. Aspoň tady v České republice. Nemůžu tomu uvěřit. Není to tak dávno co jsem na tuhle školu šla první den. Byla jsem ještě taková ta malá holčička co nosí věčně copánky, neví co je to řasenka a nosí brýle. Ale to už dávno nejsem já.

Procházím ulicí a vzdaluji se od SOŠ cestovního ruchu a ekonomiky. Mám na sobě tyrkysové šaty. Koupila jsem si je přímo na maturitu a přinesly mi štěstí. Udělala jsem to! Jen za 5. Jo já vím mohlo to být lepší, ale když já jsem si nemohla vzpomenout na všechna práva. Kdybych měla možnost maturovat znovu určitě bych si nevybrala základní společenské vědy. Už kvůli těm právům. Usmála jsem se.


Všude byl slyšet klapot mých botů na podpatku. Byl přesný jako hodinky. TIK TAK. A s každým TIK TAK přicházel pocit štěstí, úlevy a nervozita odplouvala pryč. Moje radost musela být hodně znatelná. Kdo kolem mě prošel, usmál se na mě. Prostě senza den. Když už jsem byla v části města kde nikdo není, aspoň myslím, začala jsem skákat radostí. Byla jsem tak šťastná, že se mi málem podlomil podpatek. Už jsem se viděla na zemi, ale procházel kolem mě neznámý mladík. Chytil mě do náruče a postavil. "Pozor krasavice," ukázal mi svoje zuby v uličnickém úsměvu a šel si svojí cestou.


Řekla bych, že byl normální, ale to bylo slabé slovo. Byl tak sexy až se mi zbíhali sliny. Ještě jsem se za ním otočila a co jsem neuviděla. To místo na zemi, kde jsem měla být já, byl malý ubrousek s nápisem Starbuck coffee. "Wow má skvělý vkus. Starbuck coffee je to nejlepší kafe co znám. Mega moc kofeinu, cukru a šlehačky. Mňam."

Zvedla jsem ubrousek a uviděla na něm telefonní číslo. Koukala jsem na to jako na vola. Napsal mi svoje telefonní číslo! Moje předešlá radost se začala pomalu zvětšovat. Takový krasavec a dal mi svoje číslo? Wow, jen doufám, že je opravdu jeho. Usmála jsem se a šla dál. Měla jsem namířeno do optiky. Jo já vím, říkala jsem, že už nejsem ta copatá brýlatá holka, ale přesto musím nosit čočky. Bez nich bych byla totálně slepá.

Ale tentokrát moje návštěva optiky má jiný účel. Tentokrát…In this California king bed,
we're ten thousand miles apart.
I'll be California wishing on these stars,
for your heart on me,
my California king. …
Já vím, je to asi tak 5 let stará písnička, ale já jsem si na ni tak nějak zvykla. Kdyby mi ji někdo předělal asi bych ani nevěděla, že mi někdo telefonuje.

"Páni kdo mi to volá?? Že by mamka jak dopadla ta matura?? Ale ne ta je v práci a nemá čas, to jsem teda zvědavá." Lovila jsem mobil v kabelce a když jsem ho našla bylo na něm cizí číslo. Jo zkusím to. Znáte takovou tu soutěž z rádia kdy musíte říct první formuli, kterou chtějí slyšet aby jste vyhráli? Zkoušela jsem to už milionkrát, ale nikdy se to nepovedlo. Proto už do rádia nevolám a jen tak z prdele se do telefonu vždy na neznámé číslo ozvu: "Haló tady Impulsovi." A začala jsem se smát. Dneska je prostě den s tou nejlepší náladou.

"Dobrý den komu jsme se dovolali?" "To se ptáte Vy mě? Vždyť jste se ještě sám nepředstavil." "Tady rádio Impuls." "Jako vážně?" "Ano a vy jste vyhrála dva lístky i s letenkou do Londýna." "WOW." "Takže máte radost?" Ozvalo se z telefonu.
"Samozřejmě, nikdy jsem nic nevyhrála a dneska se na mě štěstí směje už od rána." "Tak to gratuluji." "A smím se zeptat na jakou akci jsou tyhle dva lístky?" "Samozřejmě je to na …"

by Nikpší
Ps: Doufám že se líbilo :D
Komentáře jsou vítány :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikpšííí Kikpšííí | 18. února 2013 v 21:13 | Reagovat

Nikolko moc ti děkuju ... je to krásné ;) a víš co chci .. další :**

2 Morbíí Morbíí | 4. května 2013 v 22:37 | Reagovat

To je ůžasné, nechceš vydat knížku ? .. Už se těším ... nemůžu se toho nabažit. :D :* ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama