Únor 2013

Krepákové květiny

28. února 2013 v 18:12 | meum-amo-vita |  Květiny1/2 6. kapitola OWOA

27. února 2013 v 22:41 | meum.amo-vita |  One way or another
Ráno jsem vstávala zároveň s Kate. Bylo něco kolem půl sedmé. Chtělo se mi spát, pořád jsem zívala, ale to nebylo nic platné. Nemohla jsem usnout. A tak jsem se přemohla a vstala takhle brzy.
Moc velký hlad jsem neměla, proto jsem si dala jenom misku čokoládových kuliček s mlíkem. Po lehké snídani jsem si vyčistila zuby, dala řasenku, a nepoddajné vlasy sepnula do culíku. Vytáhla jsem kuřecí maso z mražáku a nechala ho pozvolna odmrazit. Udělám si řízek. Jo. Už teď se mi zbíhaly sliny.

One direction- One way or another

25. února 2013 v 20:59 | meum-amo-vita |  Music
Jak někteří možná už zjistili, tak nedávno vyšel nový videoklip od 1D. Tuhle písničku sami nenapsali, ale je od nich pěkné, to že všechny peníze z téhle písničky dají pro děti v Africe nebo tam někde.

Tahle písnička je překrásná v každé verzy, ale v téhle verzy s videoklipem je velice zábavná. Přesvěčte se sami :D


PS: Je nakažlivá. Já si ji zpívám už týden v kuse :D

5. kapitola OWOA

24. února 2013 v 20:51 | meum-amo-vita |  One way or another
Jsem úplný blázen. Teprve jsem se s Mikym znala a už jsem mu důvěřovala. Vedl mě neznámými ulicemi až někam na kraj města. "Hej Miky nespletl jsi si cestu??" "Neboj kotě já to tady znám jako svoje boty."Řekl to tak naštvaně, že jsem se ho začala bát.
"Fájn." "Nezlob se já to nechtěl říct takovým hnusným tónem, ale já to tady vážně znám. A navíc už jsme skoro tam." Přišel ke mně a jelikož byl vyšší než já. Asi o hlavu a půl, políbil mě na temeno hlavy, propletl si se mnou prsty a šli jsme spolu cestou necestou dál.

4.kapitola OWOA

23. února 2013 v 19:44 | meum-amo-vita |  One way or another
Tak po pár dnech tu máme další kapitolku. Je trošku delší. Doufám, že se bude líbit. Užijte si ji :*

Právě jsem se koukla na hodiny u postele. Půl druhé?? Páni to jsem spala nějak dlouho. Ráno kolem deváté jsem slyšela, jak šla Kate do práce, otočila jsem se a spala dál. Až do teď.
Venku to vypadalo na pořádné horko a já byla zabalená v peřině. Asi bych měla vylézt. Po předvčerejšku kdy mě kluci ožrali, jsem do dneška byla zalezlá doma. Ale už mi bylo dobře.
Vylezla jsem a šla se osprchovat jinak se snad neproberu. Nechala jsem na sebe téct horkou vodu, ale to na probrání moc nepomáhalo. Tak jsem se polila ledovou vodou a s křikem jsem vylezla ze sprchy.
Vzala jsem si rohlík se šunkou a šla jsem si zastlat postel.
Po pozdní snídani jsem se šla pořádně obléct a chtěla jsem jít ven. Dala jsem si bílé tričko na ramínka, riflové kraťasy a modré conversky. Do malé tašky přes rameno jsem si dala mobil, klíče a peněženku.

Zamčela jsem za sebou a už jsem letěla ze schodů. Jen abych byla co nejdřív venku. Musím se pořádně probrat. Ještě teď pořád zívám. Svoje krkavčí hnízdo na hlavě jsem si učesala do elegantního "hovna", utrhla jsem si z něčí zahrádky modrý květ a zapíchla ho z boku do drdolu. Raději jsem kvítek připevnila pinetkou a mohla jsem se vydat do středu města.

Last Sacrifice/ Poslední oběť

21. února 2013 v 17:22 | meum-amo-vita |  Knihy
Poslední díl Vampire Academy. Nádherný závěr. Tuhle celou sérii totálně miluji a doufám, že i Vám se jednou zalíbí. :D

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

Na tuhle sérii by měla navazovat série POKREVNÍ POUTA nebo taky VAMPÝRSKÁ AKADEMIE II. Zatím jsou vydané pouze 2 knihy, ale nečetla jsem je. Nejprve jsem je plánovala číst, ale je to spíše o Sydney než o Rose takže ji už nějak neplánuji číst. Možná mi však jednou spadne do rukou a já si ji nakonec přečtu.

Spirit bound/ Spoutáni magií

21. února 2013 v 17:16 | meum-amo-vita |  Knihy
Pátý díl Vampire Academy. Upřímně řeknu vám, Rose je opravdu borka. :D


Dimitrij dal Rose poslední čanci, aby se rozhodla. Její volna však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním.

Blood Promise/ Krvavý slib

21. února 2013 v 17:12 | meum-amo-vita |  Knihy
Čtvrtý díl Vampire Academy. Když jsem začala tuhle knížku číst říkala jsem si, že je Rose mega blázen. Ale přesto se mi líbila. Tak jako ostatní knihy.

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá…

Shadow Kiss/ Stínem políbená

21. února 2013 v 17:09 | meum-amo-vita |  Knihy
Třetí díl Vampire Academy. Nádherná příběh. A u toho konce jsem si pěkně poplakala :D

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce.

Frostbite/ Mrazivý polibek

21. února 2013 v 17:06 | meum-amo-vita |  Knihy
Druhý díl napínavé série Vampire Academi. Opět jedna z nejúžasnějších knížek.

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine.
Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...